Chytrý úřad

Co to je chytrý úřad? To je mít na úřadě chytré, odborně vzdělané lidi a chytré pomůcky pro ně. Nebojte se realizovat novinky, které vám lidi i úřad zkvalitní a vytvoří tak chytrý úřad, který bude kvalitní základnou pro chytře fungující město ve všech svých oblastech.


Jak na to? Rozdělte si úřad na dva úseky (použilli jsme "ajťáckou terminologii" :). Úsek pro komunikaci s občanem
(front-office) a část pro vnitřní procesy (back-office). 

Pro front-office jsme se zaměřili především na online interakci s občany a právnickými osobami. Zavádíme do úřadů automatizované procesy a interaktivní návody s využitím moderních technologií. Jednou z nich je využití informačního systému "Chytrý úřad". Na komunikaci s Vašimi občany použijeme technologii umělé inteligence Voicebot, který sám zodpoví rutinní dotazy vašich občanů, statisticky vyhodnocuje jejich reakce, abyste měli podklady pro jeho další optimalizaci. Pří složitých dotazech je možné předání hovoru na živého operátora, je rovněž možné po ukončení hovoru poslat občanovi potřebné informace formou SMS nebo emailu.

Chcete to zkusit?
No prosím. Vezměte sluchátko (klidně utržené) a zavolejte:

 

Chytrý úřad - občanské a cestovní doklady, úřední hodiny

910 106 440

Chytrý úřad - přestupky v dopravě

910 106 441

Chytrý úřad - řešení pohledávky (nájmu) po splatnosti

910 106 442

Pro back-office část  "Chytrého úřadu" je vhodné propojit a zabezpečit systémy úřadu. Nechcete přeci, aby úředník jen zapsal do systému nějaké pořadové číslo a vytisknul dokument, který založí do šanonu ve skříni. To přece není E-government. Je přece nutné zabezpečit, aby bylo plně a správně využito všech systémů s jejich automatickým provázáním a nastavením správného procesního řízení. Jedna věc je vybudovat kvalitní ERP , CRM, DRMS nebo například intranet a extranet, kompetenční a další systémy, druhá věc je jejich efektivní a účelné použití. Pak teprve můžeme mluvit o rozvíjení eGovernmentu a zároveň stavět nadstavby a nabízet svému okolí kvalitní služby.

Prezentace na setkání tajemníků v Olomouci 2023


Chytrý úřad - v médiích

Článek Voicebot: Budoucnost komunikace s úřadem
PRO města a obce, číslo 8

Článek Voicebot: Budoucnost komunikace s úřadem
PRO města a obce, číslo 8

Dopolední Radiožurnál
29.8.2023


Scénáře pro úřad se i nadále vyvíjí a je možné na vaši žádost vytvořit vlastně jakékoliv a zavést je do vašeho prostředí. A nejde jen o Voicebota. Objednejte si konzultaci zdarma a nechte si zpracovat nabídku.

Jsme tu pro vás a jsme jiní než ostatní...